خودپرداز

 معرفی خدمات خودپرداز

دارندگان کارت انصار می توانند علاوه بر دریافت وجه نقد، از سایر خدمات و قابلیت های خودپردازهای این بانک به شرح ذیل استفاده نمایند.

  • دریافت مانده حساب
  • پرداخت اقساط تسهیلات
  • تغییر رمز کارت (رمز اول و رمز دوم ایستا)
  • دریافت ده گردش آخر کارت
  • انتقال وجه بین حسابهای مرتبط با کارت
  • انتقال وجه کارتی از کارتهای انصار به تمامی کارتهای عضو شتاب
  • انتقال وجه کارتی سه وجهی (انتقال از هر کارت عضو شتاب به هر کارت دیگر عضو شتاب)
  • پرداخت قبوض
  • شارژ غیر مستقیم سیم کارتهای اعتباری تلفن همراه
  • شارژ مستقیم سیم کارت های اعتباری (Top Up)

ضمنا دارندگان کارت سایر بانکهای عضو شتاب نیز می توانند از بیشتر خدمات فوق بهره مند شوند.

راهنمای استفاده از دستگاه خودپرداز

ورود کارت

ابتدا کارت خود را از طرفی که با علامت مشخص شده است وارد ورودی کارتخوان نمایید.

انتخاب زبان

با ورود کارت به کارتخوان صفحه انتخاب زبان ظاهر می شود.

نکته امنیتی! : با توجه به اینکه برخی افراد سودجو با استفاده از عدم آگاهی اقشار مختلف مردم از زبان انگلیسی، با ترفندهای گوناگون از جمله سفارش خرید کالا، انجام امور خیریه و ... ضمن ترغیب به استفاده از منوی انگلیسی(لاتین) با دادن اطلاعات نادرست و گرفتن اطلاعات حساب، از جمله موجودی حساب و ... اقدام به کلاهبرداری می نمایند، تأکید می نماید حتما از منوی فارسی (زبان اصلی شخص) استفاده شود.

ورود رمز

پس از انتخاب زبان، ‌پیام ” لطفاً رمز کارت خود را وارد نمایید“ بر روی صفحه ظاهر می گردد. کد رمز خود را از طریق صفحه کلید وارد و سپس کلید «ثبت» را فشار دهید.

انتخاب نوع خدمت

پس از وارد نمودن شماره رمز، جدول انتخاب نوع خدمات روی صفحه کلید ظاهر می گردد. با فشار دادن کلید مقابل هر یک از خدمات می توانید عملیات مورد نظر را انخاب نمایید.

دریافت وجه

برای دریافت وجه با فشار دادن کلید مقابل گزینه ” دریافت وجه“ جدول انتخاب مبلغ ظاهر می شود. با فشار دادن کلید مقابل هر یک از مبالغ مورد نظر، وجه درخواستی به شما پرداخت خواهد شد. در صورت انتخاب گزینه ” مبالغ دیگر “ در پیام بعدی مبلغ مورد نیاز را از طریق صفحه کلید وارد نمایید.

پس از تعیین مبلغ مورد درخواست پیام ” لطفاً‌ چند لحظه صبر کنید“ روی صفحه ظاهر و سپس با نمایش پیام ” لطفاً کارت خود را بردارید“ ابتدا کارت شما از محل دریچه کارتخوان خارج و با نمایش پیام ” لطفاً‌ وجه خود را بردارید“ وجه مورد درخواست شما از دریچه خروج پول به شما تحویل می گردد. در خاتمه نیز یک قطعه رسید چاپ و ارائه می گردد.

تذکر : چنانچه در برداشتن کارت یا وجه نقد ارائه شده تأخیر نمایید کارت یا وجه به داخل دستگاه برگشت داده می شود.

موجودی (اعلام مانده حساب)

با فشردن کلید مربوطه،‌ می توانید از موجودی حساب خود مطلع شوید. در صورت انتخاب گزینه ”چاپ“ دستگاه یک قطعه رسید حاوی اطلاعات مربوط به میزان موجودی و شماره حساب مرتبط با کارت و شماره مشتری چاپ و ارائه می نماید. در صورتیکه گزینه ” مشاهده“ را انتخاب نمایید،‌ این اطلاعات بر روی صفحه نمایش دستگاه ظاهر خواهد شد.

عملیات رمز

به منظور تغییر رمز اصلی کارت (رمز اول) و یا تخصیص رمز دوم ایستای کارت، گزینه عملیات رمز را انتخاب نمایید. در ادامه صفحه دیگری حاوی دو گزینه (رمز اول – رمز دوم) نمایش داده می شود. 

تغییر رمز اصلی (رمز اول)

با فشار دادن کلید مقابل گزینه ” تغییر رمز اصلی“ می توانید رمز کارت خود را  تغییر دهید. در این صورت باید رمز جدید خود را به صورت یک عدد چهار رقمی از طریق صفحه کلید وارد نمایید . عدد رمز جهت تأیید دوباره سوال می شود که باید همان عدد را مجدداً وارد نمایید. در صورت صحت انجام عملیات پیغام ” تغییر رمز با موفقیت انجام شد“ ظاهر می شود.

تخصیص یا تغییر رمز دوم (ایستا)

با فشار دادن کلید مربوطه می توانید رمز دوم ایستای کارت خود را تعیین و یا تغییر دهید. یک عدد (پنج تا دوازده رقمی) به عنوان رمز دوم خود انتخاب و از طریق صفحه کلید وارد نمایید. عدد رمز جهت تأیید دوباره توسط دستگاه سوال می شود که باید رمز انتخابی خود را مجدداً‌ وارد نمایید. در صورت صحت انجام عملیات پیغام ” تغییر رمز دوم با موفقیت انجام شد“ ظاهر می شود.

از رمز دوم ایستای کارت می توانید در تراکنش های کارتی اینترنتی تا سقف مجموع 1.000.000 ریال در هر شبانه روز بهره مند شوید و برای مبالغ بیشتر حتما می بایست از رمز دوم پویای کارت استفاده نمایید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه فعالسازی رمز دوم پویای کارت می توانید به قسمت «دریافت فایل راهنمای فعالسازی رمز دوم پویا» مراجعه نمایید.

پرداخت قبوض

با انتخاب گزینه ” پرداخت قبوض“ پیغام ” شناسه قبض خود را وارد نمایید“ ظاهر می شود. شناسه قبض و شناسه پرداخت چاپ شده بر روی قبض و مبلغ آن را وارد نمایید. اطلاعات قبض شامل نوع قبض و شناسه قبض و مبلغ آن بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود و در صورت تأیید، قبض شما پرداخت و رسید پرداخت آن توسط دستگاه چاپ و ارائه می گردد. البته در دستگاه هایی که مجهز به بارکد خوان هستند می توانید از طریق اسکن بارکد، اطلاعات شناسه پرداخت و قبض را وارد نمایید.